TAPETA W TWOIM DOMU? ALEŻ TAK!

Tapeta ścienna jest aktualnie bardzo modna w aranżacji wnętrz. Ekstrawagancki salon czy klasyczna kuchnia – tapeta dekoracyjna sprawdzi się w każdym pomieszczeniu bez względu na jego styl czy też przeznaczenie.

Salon to miejsce, w którym najczęściej tapeta służy podkreśleniu elegancji wnętrza i charakteru właścicieli. Jeśli należysz do odważnych osób, możesz w salonie zestawić kontrastowe tekstury, kolory czy też nadruki. Dobrym rozwiązaniem jest także łączenie tapet dekoracyjnych i pomalowanych ścian w neutralnych kolorach.

Korzystanie z walorów tapety dekoracyjnej w sypialni to również świetny pomysł. Możesz wytapetować cały pokój tapetą o delikatnym wzorze lub też wybrać mocniejszy i odważniejszy wzór, aby podkreślić jedną ze ścian. Najczęściej tapetą o intensywnym wzorze pokrywa się ścianę za łóżkiem, przy zachowaniu pozostałych ścian bardziej neutralnych. Dzięki takiej sztuczce będziesz mieć wyjątkową sypialnie, ale ściany nie będą męczące dla oczu.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów także z tapetami dla najmłodszych. Są one optymistyczne, kolorowe i pełne fantazji. Możesz stworzyć taki pokój, o jakim Twoje dziecko marzy!

Tapeta w łazience? Dlaczego nie! Choć tapeta nie jest jeszcze tak często wykorzystywana w dekoracji tego pomieszczenia, to współcześnie można bez obaw ją tu zastosować. Nowoczesne techniki produkcji dające trwałość i odporność na wilgoć pozwalają na tapetowanie mokrych pomieszczeń.

Doradzimy jak dobrać tapety do wnętrza, jak łączyć je z kolorami farb i tkaninami. Zapraszamy!